75 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
Bilgi & Sipariş Hattı 0 242 238 1555

Göğüs Hastalıkları

İnsan vücudunda, solunum sisteminden başlayarak akciğerde biten ve bu bölgenin belli nedenlerden dolayı işleyişinin aksaması ve bu nedenle ortaya çıkan rahatsızlıklara göğüs hastalıkları denmektedir. Bu konuya biraz açıklık getirmek ve daha detaylı anlatmakta yarar var; akciğerler insanın nefes almasını sağlayan hayati organlarıdır. Akciğerde nefes alabilmemiz yani oksijen için adeta odacıklar bulunur. Vücuda giren oksijen, solunum kanalları tarafından akciğere gelir ve bu odalarda vücut için alınır, yerine ise kullanılmış oksijen olan karbondioksit gazı verilir.

Akciğer, göğüs hastalıkları bölümünde çok önemli bir organdır ve bu organın hastalığında nefes darlığı gibi sorunlar ilk göze çarpan belirtilerdir. Çünkü ağızdan ve burundan alınan oksijen gazı nefes borusu yolunda akciğerlere iner ve bronşları doldurur. Bu arada akciğerlerde bronşlar rahatsız olursa nefes darlığı oluşur.

Göğüs hastalıklarından bahsederken akciğerden bahsetmemizin ana sebebi; bütün bu bölgenin akciğer ile direk bağlantı içerisinde olmasıdır. Dolayısıyla akciğere giden yollarda oluşan her hangi bir hastalık tedavi edilmezse, göğüs hastalıkları tetiklenmekte ve oluşmaktadır.

Göğüs Hastalıkları Kitapları

Fiyat Aralığı
Göğüs HastalıklarıToplam 34 sonuç bulundu.